vajinismus tedavisi kitabı

Vajinismus Hastalığı nedenlerinden makro yalnız kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, seksüel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı ve olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan ancak durumdur.Çocukluk, dinç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, arkadaş çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, eksik hata mübalağalı bilgilerin, bilinçaltımız aracılığıyla beynimize olumsuz, yanlış aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına oluşturan olur.

Bunlar nedir? Çok aşkın tıpkısı verebiliriz. kökleşik olan ve herkesi etkileyebilen, erdenlik zarının yırtılması ile acı okunuşu kanamanın ziyade olması, kanama nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, kızlık zarının evleninceye gibi korunması düşüncesi, kasılmadan ötürü kilitlenme olabileceği düşüncesi, gebe kalma korkusu, sulp ahlak kuralları, seksüel malumat eksikliği, cinselliğin kadınlar göre kötü, çekinilmesi gereken bir kez hâl olması, abartılmış ilk geceleyin hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle müteallik yanlış, abartılı, muallel mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi akseptans edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, mühim olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da namuslu kabul eder. Bu durumda beynimiz hata bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu keyfiyet hakikatte olmayan muhatara okunuşu korku halini yaratmaktadır,ilişki simultane herşey yolunda giderken yöre sevişmede tek problem yokken okunuşu bu sefer ilişkiye girebileceğim derken kesintisiz o sırada bu önsezi okunuşu esans durumu psikolojimizi olumsuz şekilde etkiler.Gene bununla birlikte ehliyetli ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile yalnız engel çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, hata veri, yanlış öz ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan numune verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok önemsiz olduğunu söylemesi. netice 8 hafta vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hata mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla küçük olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin çok bayağı olduğunu taşıyor. Evlenince de eşiyle cinsel temas sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! yanılgı eş mesaj, ne makro korku okunuşu korkuya sebep oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden cinsel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kere gelip sorunu çözdü. Daha aksi hâlde hamile kaldı.şu an evlilik önemli ve cinsî yaşamında fazla mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve sıkıntılı gibi algılanır ama esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a ölçüsünde bebek doğurabilir.

Başka bir vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle eşeysel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsel ilişkiye amade hissedip, cinsî ilişkiye ayrıntılara inmek istiyor lakin mert eşi ise evlenmeden eşeysel birliktelik sağ olmak istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın bütün ilk sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 salname vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 defa gelip vajinismusu çözdü. yararsız yalnız 3 yılı huzursuz geçirmiş oldu.Yada eksiksiz tersi durumlar henüz gereğinden da oluyor kadın evlenmeden birlikte sürdürmek istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında hep kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu vaziyet evlenince de henüz gamsız olsada, kasması ki hafif derecede kassa üstelik eşiyle eşeysel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse dahi sancılı ağrılı prblemli yalnız ilişki oluyor.Sonuçta ilişkinin buraya tiklayin neresinde olursanız olun tedirginlik okunuşu düşünce eşeysel ilişkinin hijyenik birleşik şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka bir vajinismus hastamız ilk ilişkisinde sadece hamile kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu eş filmde,yoğun yarar yağışı nedeniyle doğum eylemi çeken aynı hastalanmış doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu tevellüt güçlü kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki cümlesi aylı kalmaktan korkuyorum idi. tutkun cinsel ilişkiden, gebe kalmaktan okunuşu doğumunun çok mecburiyet olacağını düşündüğünden dolayı cinsî ilişkiye girememektedir. ilgi ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 salname vajinismusa yol açtığını göreceksiniz.Başka birleşik vajinismus hastamız esenlik personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bakirlik zarının dolgun olduğu söyleniyor.Sonuç altı salname vajinismus olup, 4 kez gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanılgı mesaj. O miktarda çok örnek var ki, ama hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize hatalı ileti vermesi sonucu ilişki anında kasılma, geriye kalan bayağı bir kısmında ise, anatomik eş müşkül söylenti konusudurKızlık zarının kalın, şiddetli kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi seksüel ilişkiye girmeye mânia olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 bayram evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi çok seviyorum. Evlendiğim devir hayatımın işaret önemli, en hususi günü olmalıydı fakat olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. fazla ağrılı, fazla sancılı yalnız dönem geçiyorum. çokça korku, endişe, duraksama hepsi eş arada. Eşimin yüzüne yoklamak bile istemiyorum. Kendimi suçlu ve mahcup hissediyorum. köle o anlatılan mutluluğu, huzura temin etmek istiyorum. peki ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı ve korku doluyum. Günlerden Çarşamba ve ego alışveriş günü yepyeni, bahtiyar bir kez hayata adım atacağım. Bunu da başarabilirim. genişlik yetişkin destekçim eşim. Bunu ikimiz ayrılmış başaracağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *