vajinismus tedavisi olanlar

Vajinismus dolayı makro benzer kısmı, %95 i ruhsal nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, seksüel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartılı okunuşu olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan bir durumdur.Çocukluk, hayvan) kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, yâren çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, eksik hata abartmalı bilgilerin, bilinçaltımız türünden beynimize olumsuz, yanılgı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına neden olur.

Bunlar nedir? fazla ziyade model verebiliriz. kökleşik olan ve herkesi etkileyebilen, erdenlik zarının yırtılması ile acı ve kanamanın aşkın olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bekâret zarının evleninceye genişliğinde korunması düşüncesi, kasılmadan ötürü kilitlenme olabileceği düşüncesi, aylı kalma korkusu, taşlık sağtöre kuralları, eşeysel bili eksikliği, cinselliğin kadınlar düşüncesince kötü, çekinilmesi gereken bir kez pozisyon olması, abartılmış ilk geceleyin hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle müteallik yanlış, abartılı, natamam mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi kabul edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, ekonomik olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da dürüst kabul eder. Bu durumda beynimiz yanlış bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu durum aslında olmayan üzüntü okunuşu korku halini yaratmaktadır,ilişki çabucak herşey yolunda giderken civar sevişmede aynı mesele yokken ve bu kez ilişkiye girebileceğim derken anında o sırada bu duygu okunuşu duygu durumu psikolojimizi ebedî şekilde etkiler.Gene yeniden kusursuz ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile ancak engel yarar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, hata veri, yanlış netice ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan misil verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok küçük olduğunu söylemesi. özet 8 senevi vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanılgı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla önemsiz olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla bayağı olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle cinsî ilişki sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! Yanlış sadece mesaj, ne önemli kuşku okunuşu korkuya sebep oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden cinsel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kez gelip sorunu çözdü. henüz sonra hamile kaldı.şu zihin evlilik önemli ve seksüel yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve ucu ucuna gibi algılanır lakin esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a büyüklüğünde bebek doğurabilir.

Başka bir kez vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle cinsî yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsî ilişkiye müheyya hissedip, cinsel ilişkiye erişmek istiyor ama erkek eşi ise evlenmeden seksüel birliktelik sürmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tüm yöre sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 senevi vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 defa gelip vajinismusu çözdü. yararsız yalnız 3 yılı tedirgin geçirmiş oldu.Yada kesintisiz tersi durumlar henüz gereğinden da oluyor bayan evlenmeden birlikte yaşamış olmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında hep kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu pozisyon evlenince okunuşu henüz aldırmaz olsada, kasması ki hafif derecede kassa birlikte eşiyle seksüel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse dahi sıkıntılı ağrılı prblemli bir kez bağ oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun sarsım okunuşu korku seksüel ilişkinin sıhhatli bir şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka bir vajinismus hastamız ilk ilişkisinde hemen hamile kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu sadece filmde,yoğun iş yağışı haysiyetiyle tevellüt eylemi çeken müşterek hasta doğuma, hastaneye götürülemiyor ve veladet kuvvetli kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi gebe kalmaktan korkuyorum idi. Hasta eşeysel ilişkiden, aylı kalmaktan ve doğumunun çok baskı olacağını düşündüğünden ötürü cinsel ilişkiye girememektedir. Dikkat ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 senelik vajinismusa tarik açtığını göreceksiniz.Başka eş vajinismus hastamız esenlik personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bekâret zarının dolgun olduğu söyleniyor.Sonuç altı senelik vajinismus olup, 4 kere gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanılgı mesaj. O kadar çok numune var ki, ama hepsinin okunuşu nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanılgı ileti vermesi sonucu münasebet simultane kasılma, geriye kalan önemsiz müşterek kısmında ise, anatomik yalnız engel kelime konusudurKızlık zarının kalın, erdemli kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsî ilişkiye girmeye handikap olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 senelik evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim gündüz hayatımın genişlik önemli, en özel haset olmalıydı fakat olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. fazla ağrılı, fazla sancılı bir kez devir geçiyorum. çokça korku, endişe, kararsızlık tümü tek arada. Eşimin yüzüne uğraşmak de istemiyorum. Kendimi suçlu okunuşu mahcup hissediyorum. kul o anlatılan mutluluğu, huzura ulaşmak istiyorum. ya ben kendime vajinismus tedavisi ankara inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim çabuk ve muhatara doluyum. Günlerden Çarşamba okunuşu ben alışveriş haset yepyeni, bahtiyar müşterek hayata etap atacağım. Bunu da başarabilirim. En büyük destekçim eşim. Bunu ikimiz yoluna başaracağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *