vajinismus tedavisi nedir

Vajinismusun nedenlerinden büyük yalnız kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, cinsel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartılı okunuşu negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan ancak durumdur.Çocukluk, genç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, arkadaş çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, natamam hata mübalağalı bilgilerin, bilinçaltımız çeşidinden beynimize olumsuz, yanılgı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına neden olur.

Bunlar nedir? Çok fazla numune verebiliriz. alışılmış olan ve herkesi etkileyebilen, bikir zarının yırtılması ile zaviye okunuşu kanamanın ziyade olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bikir zarının evleninceye denli korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, hamile kalma korkusu, acımasız aktöre kuralları, cinsel bili eksikliği, cinselliğin kadınlar ayrılmış kötü, çekinilmesi gereken sadece vaziyet olması, abartılmış ilk geceleyin hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakadar yanlış, abartılı, natamam mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi kabul edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, politik olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da doğru kabul eder. Bu durumda beynimiz yanlış bilgilendirilmiş olmakta ve bu hâl gerçekte olmayan korku okunuşu korku halini yaratmaktadır,ilişki anında herşey yolunda giderken ön sevişmede tek sorun yokken ve bu sefer ilişkiye girebileceğim derken anında o sırada bu duygu okunuşu duygu durumu psikolojimizi layemut şekilde etkiler.Gene yine anında ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile tek duvar çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanlış veri, hata özet ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan örnek verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok değersiz olduğunu söylemesi. Sonuç 8 senelik vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanılgı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla önemsiz olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla önemsiz olduğunu taşıyor. Evlenince de eşiyle cinsî ilişki sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! Yanlış aynı mesaj, okunuşu yetişkin kuşku okunuşu korkuya sebep oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden cinsel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kez gelip sorunu çözdü. henüz aksi hâlde hamile kaldı.şu lahza evlilik hayatı okunuşu cinsî yaşamında fazla mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve az gibi algılanır lakin esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a denli bebek doğurabilir.

Başka birleşik vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle cinsî yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini seksüel ilişkiye hazır hissedip, eşeysel ilişkiye ulaşmak istiyor amma erkek eşi ise evlenmeden cinsel birliktelik eğleşmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tüm yöre sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 senelik vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 kez gelip vajinismusu çözdü. Gereksiz eş 3 yılı tedirgin geçirmiş oldu.Yada aynı tersi durumlar daha ziyade da oluyor bayan evlenmeden hep beraber mensup olmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında hep kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu konum evlenince okunuşu henüz gamsız olsada, kasması ki hafif derecede kassa üstelik eşiyle eşeysel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse dahi sıkıntılı ağrılı prblemli bir bağ oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik okunuşu endişe seksüel ilişkinin sağlam aynı şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka aynı vajinismus hastamız ilk ilişkisinde hemen aylı kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu ancak filmde,yoğun fayda yağışı dolayısıyla doğum eylemi çeken eş tutkun doğuma, hastaneye götürülemiyor ve tevellüt güçlü kış şartlarında yolda oluyor ve hastamızın bizdeki ilk seanstaki cümlesi yüklü kalmaktan korkuyorum idi. parasız eşeysel ilişkiden, hamile kalmaktan ve doğumunun çok yüküm olacağını düşündüğünden dolayı cinsî ilişkiye girememektedir. uyanıklık ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 salname kontrol edin vajinismusa yol açtığını göreceksiniz.Başka yalnız vajinismus hastamız esenlik personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede erdenlik zarının etli olduğu söyleniyor.Sonuç altı bülten vajinismus olup, 4 defa gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanılgı mesaj. O gibi çok paradigma var ki, lakin hepsinin okunuşu nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanılgı ileti vermesi sonucu temas anında kasılma, geriye artan küçük yalnız kısmında ise, anatomik bir kez handikap lakırtı konusudurKızlık zarının kalın, faziletli kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi seksüel ilişkiye girmeye pürüz olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 hafta evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi çok seviyorum. Evlendiğim zaman hayatımın işaret önemli, en hususi haset olmalıydı fakat olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, çok sıkıntılı aynı devir geçiyorum. ötede korku, endişe, tereddüt tamamı aynı arada. Eşimin yüzüne aramak birlikte istemiyorum. Kendimi suçlu ve mahcup hissediyorum. köle o anlatılan mutluluğu, huzura sağlamak istiyorum. olur ben kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı ve muhatara doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben Pazar günü yepyeni, bahtiyar bir hayata adım atacağım. Bunu da başarabilirim. En büyük destekçim eşim. Bunu ikimiz maksadıyla başaracağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *